Firmy, služby, e-shopy

Jak dosáhnout větších finančních a tepelných úspor ve vaší firmě?

lamelové clony Spedos - úspora tepla

Ceny energií rok od roku rostou nehledě na to zdali se jedná o vodu, elektřinu nebo plyn. A proto se majitelé svých firem a prostorných hal maximálně snaží co nejvíce ušetřit, kde se jen dá. Jedním z hlavních způsobů jak ušetřit svou peněženku, je zamezit zbytečným tepelným únikům. Čím více totiž dokážete udržet tepla ve prostorách firmy, tím menší budou i vaše energetické výdaje a tím menší budou samozřejmě i vaše výsledné náklady. A jak na to se dozvíte v dnešním článku.

Úplně největších ztrát dochází samozřejmě u dveří a velkých vrat. O to horší je to, když jsou vrata často používané a nebo otevřené po dlouhou dobu. Třeba i jenom kvůli nedbalosti vašich nedbalých zaměstnanců, kteří nejsou při zavírání dveří důslední.

Jak se tedy nejlépe bránit tepelným ztrátám?

Skvělým řešením jsou lamelové clony neboli pruhové závěsy. Lamelové clony jsou nejčastěji vyrobené z PVC a instalují se především do velkých hal a objektů. A většinou se umisťují hned za vrata. Své uplatnění najdou také v různých průchodech, přechodech mezi různými částmi firmy, ve skladech nebo například i v dojírnách. Velkým plusem lamelových clon je možnost jimi projít v libovolném místě. A kromě toho jí lze pronést jakýkoliv materiál bez ohledu na velikost nebo váhu.

Jaké jsou výhody lamelových clon?

  • snadný a rychlý průchod osob, výrobků a zboží
  • výrazné snížení únikům tepla nebo i chladu
  • snižují energetické náklady
  • chrání před chladem a větrem
  • chrání před nadměrným hlukem
  • zvyšují čistotu pracovních prostor

Vyplatí se do lamelových clon investovat?

Z dlouhodobého hlediska se vám investice do lamelových clon zcela jistě vyplatí. Zvláště pokud víte, že u vašich prostor dochází k velkém tepelným ztrátám. V zimě stačí na delší dobu otevřít vrata a vaše vytápění se vám každým dnem zbytečně prodraží. Lamelové clony ani nejsou nijak drahé, takže investice do nich se vám rychle vrátí.