Firmy, služby, e-shopy

Jak na vytápění průmyslových hal

Vlastnictví průmyslové haly je spojeno s nutností jejího vytápění - způsob, jakým bude do haly přiváděno teplo, se jeví jak nesmírně důležitý jak z hlediska funkčnosti, tak z hlediska financí a ekologie.

Zajištění tepelného komfortu pro zaměstnance průmyslových hal je jednou ze základních povinností zaměstnavatele, který má díky současnému technologickému rozvoji možnost dosáhnout tepla mimořádně hospodárným a pohodlným způsobem.

Jedním z nejmodernějších návrhů vytápění průmyslových hal, které se týkají vytápění průmyslových, výrobních a skladovacích hal, jsou radiátory. Ty jsou stále více využívanou alternativou k tradičním a méně účinným způsobům vytápění v různých typech hal.

Jak na vytápění průmyslových hal


Ve vztahu k halám, které jsou díky své užitečnosti značné velikosti a jsou vyrobeny z plechu, snadno se, je nutnost použití ohřevu zřejmá. Při rozhodování o instalaci daného topného systému pro vytápění průmyslových hal je třeba pamatovat na aspekty každodenního používání haly zaměstnanci. Existují určité funkce, které je třeba vzít v úvahu při vytváření návrhu vytápění s funkčními a prospěšnými vlastnostmi pro každodenní použití.


Základním problémem je cyklické využití haly - zaměstnanci zde tráví svůj pracovní čas a pak jdou domů. Proto je vytápění průmyslových hal v době jejich nepřítomnosti zbytečné a to jak během volných hodin, tak ve dnech zcela bez provozu, není vytápěcí systém instalovaný v hale využíván, což způsobuje rychlé ochlazení obrovského prostoru.

Díky pravidelnému používání hal je možné za nepřítomnosti zaměstnanců vytápění vypnout, aby se šetřila energie, finance a zajistila bezpečnost opuštěné haly. Z tohoto důvodu by metoda vytápění průmyslových hal měla v případě potřeby umožnit dosažení požadovaného tepelného efektu - topení je zapnuto příchozími lidmi a mělo by co nejrychleji pracovat tak, aby jim poskytovalo pohodlné podmínky během jejich každodenních povinností.