Firmy, služby, e-shopy

Prodej elektromotorů

V poslední době se rozšířil černý prodej elektromotorů. Tyto elektromotory jsou buď prodávány pod pochybnými specifikacemi, nebo se nedají ani reklamovat, jelikož uživatel sám zaviní jejich rozkladu. Proč tomu tak je? Na internetu se totiž objevil vcelku důvěryhodný návod, jak si elektromotor vyrobit doma v garáži. Chcete si jej přečist?

Číst dál: Prodej elektromotorů

Mezinárodní přeprava

Přeprava zboží je službou, která není upravena speciálním ustanovením Zákona o dph. U přepravy zboží se proto uplatní základní pravidlo pro stanovení místa plnění podle § 9 Zákona o dph. Pokud je mezinárodní přeprava poskytnuta osobě povinné k dani, je místem plnění místo, kde má tato osoba sídlo. V případě, že je přeprava poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, která je umístěna v jiném místě, než kde je sídlo osoby povinné k dani, je místem plnění místo, kde je provozovna umístěna. Přeprava zboží poskytovaná osobám povinným k dani je předmětem daně v tuzemsku nebo v jiném členském státě.
Příklad: Český přepravce - plátce dph provádí přepravu zboží pro českého plátce z Prahy do Bratislavy. Místo plnění je v ČR a přepravce uplatní základní sazbu dph v ČR. Skutečnost, že zboží je přepraveno mimo ČR nemá na určení místa plnění vliv.

Čerpadlo

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak nám technika v současné době usnadňuje život. Při představě, že si dřív lidé museli pomoct především vlastními silami, vlastníma rukama, se nám začíná potit tvář a čelo. Jedním ze základních technických vymožeností jsou i hydraulická čerpadla, které se většinou dodává olejové tekutiny do hydraulického systému.
Vyrábí se v mnoha velikostech, dle potřeby a užití. Dále se rozdělují na jednotlivé druhy. Například hydraulická čerpadla s vnějším ozubením, hydraulická čerpadla s vnitřním ozubením, tandemová čerpadla a další.

Plachty s designem

Téměř každá stavební firma se bez reklamních plachet neobejde. Dnes se často setkáváme s reklamní plachtou na nevyužívaných nemovitostech, které se snaží prodat realitní kanceláře. V některých případech je třeba zhotovit potisk plachet co nejrychleji a nejeefektivněji. V této disciplíně vyniká firma Tennis EQ, která je specialistou v rychlém návrhu na míru a realizaci reklamních plachet. Pokud tedy Vaše firma nebo akce potřebuje nutně potisknout plachty nejen k reklamním účelům, je dobré kontaktovat firmu s velkou zkušeností a dobrými referencemi. Potisk plachet pak není jediná činnost, kterou Tennis EQ umí. Veškeré tenisové záclony a popruhy sítí a výroba samotných plachet!

Standard litinových elektromotorů

Litinové elektromotory jsou nejoblíbenější variantou kostry elektromotoru. Mají také přesnou specifikaci ideálních parametrů. Jsou to trojfázové nízkonapěťové motory s kotvou nakrátko s označení KEM. Výkon by neměl přesahovat 355 kW, přičemž může pracovat už od výkonu 0,7 kW. Účinnost se stabilně neliší od IE2, avšak i IE3 je možné. Ideální frekvence je 50 Hz. Izolační systém je výhradně kategorie F. Co se týče oteplení vinutí, tak se zde setkáme s třídou B pro trvalé zatížení S1. Prohlédněte si stránky renomovaného výrobce elektromotorů - firmy AZ Elektromotory Brno!

Jak se tiskne na plachtu

Při výrobě tenisových reklamních plachet u formy Tennis EQ Zlín je možnost výběru ze dvou materiálových variant (mPVC nebo HDPE). Základní standart je v zelené barvě o rozměrech 12 x 2 m nebo 12 x 2,4 metru, ale na přání zákazníka je možné vytvořit i atypický rozměr nebo alternativní barvu síťoviny. V nabídce firmy je i vytvoření návrhu kompletního grafického řešení včetně realizace. Tyto sítě se zaručují vysokou mechanickou odolnosti a nadstandardní ověřenou životností. Reklamní plachty od této firmy se vám jistě zalíbí.