Firmy, služby, e-shopy

Bez pracovních rukavic v nemocnici ani ránu

Jedním z nejdůležitějších prvků, které musí dodržovat lidé z lékařského prostředí je obrovská hygiena. Pokud by tomu tak nebylo, infekce by často nelítostně zabíjely a lidé by snad radši zkoušel veškeré operace vynechat a přechodit, protože je to pořád pravděpodobnější volba přežití, než být operován v hygienicky závadném prostředí.

Číst dál: Bez pracovních rukavic v nemocnici ani ránu

Co je expresní přeprava

Nejprve bychom si měli ujasnit, co znamená slovo expresní. Pochází z latinského exprimere, vyjadřovat a expressus, výrazný, výslovný. Přes francouzštinu přišlo do angličtiny, kde se roku 1619 poprvé objevuje ve spojení „express messenger“, zvláštní posel, a roku 1794 ve významu rychlé poštovní a peněžní služby. Spojení „expresní vlak“ se poprvé objevilo roku 1841.Odtud se pak slovo expres a expresní rozšířilo ve významu „rychlé služby“ jako název novin („Daily Express“), jako označení pro jídelny, prádelny a další služby, dokonce i pro rychlý způsob vaření kávy espresso (presso). V oboru expresní přeprava zásilek tedy jde o pokud možno co nejrychlejší doručení balíčku. Na co si pak dát pozor? Cenu přepravy nelze stanovit paušálně. Při pravidelné spolupráci s jakoukoli přepravní společnosti si vyžádejte ceny přepravného. Ty se liší na základě objemu zásilek, hmotnosti, rozměrů (výška, šířka, délka), ADR, počtu kilometrů a rychlosti přepravy. Poté samozřejmě spolehlivost. V tom vede v ČR firma INEX Spedition!

Kompaktní hydraulický agregát

Agregát slouží jako zdroj tlaku hydraulického obvodu. K tomu využívá pístové regulační čerpadlo P16 s max. tlakem 25MPa (250bar) a max. průtokem cca 25 litrů/min.

Výhodou agregátu je jeho široká možnost použití vzhledem na možnost regulace jako tlaku, tak aj dodávaného průtoku přímo na čerpadle agregátu, přičemž při jeho provozu nedochází k přehřívaní systému.

Hydraulické agregáty jsou mimořádně vhodné pro aplikace, kde by při konstantním čerpadle musel být použitý akumulátor na neustále udržání konstantního tlaku.

Agregát nezahrnuje prvky pro ovládání spotřebičů (válce, hydromotory).

Nepodceňujte ve svém podnikání účetnictví

Máte vlastní firmu, ve které nepracujete sami? V takovém případě se neobejdete bez účetní. Vedení účetnictví není jednoduchou záležitostí a špatné účetnictví vás může dostat do zbytečně stresujících problémů. V České republice je účetnictví upraveno v zákoně o účetnictví. Tento zákon specifikuje jasná pravidla, jak a co se má účtovat. Pokud této oblasti nerozumíte, o práci se postará firma provozující účetnictví Zlín.

Číst dál: Nepodceňujte ve svém podnikání účetnictví

Americká hypotéka Brno

Americká hypotéka Brno je tu především pro ty, kteří jsou vlastníky nějaké nemovitosti nebo mohou například ručit nemovitostí nějaké třetí osoby a banka jim odmítla úvěr poskytnout. Úspěšně pomáhá klientům, kteří se dostali do bankovních registrů, nebo mají problémy s prokázáním příjmů získat rychle hotovost, bez jakýchkoliv poplatků předem. Důležité je však, že mohou hypotéku splácet až 30 let a to vše s nízkou úrokovou sazbou jako je bankou nabízena  americká hypotéka. Navíc kdykoliv v průběhu třiceti ti let splácení nebankovní hypotéky ji můžete předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí. Zůstáváte stále majiteli nemovitosti a společnost má pouze zástavní právo jako banka.