Firmy, služby, e-shopy

Nejúčinnější ochrana proti rozbití displeje mobilní telefonu

Odolnost dnešních mobilních telefonů není příliš vysoká. Dříve, když vám Nokia 3310 spadla na zem, tak jste se spíše dívali, zda vám mobil nerozbil podlahu. Teďka se díváte hlavně na to, jestli mobil přežil pád. Většinou rám mobilu bývá nedotčený, ale odnese to převážně displej.

ts2

Jaké druhy ochrany displeje můžete použít

Mezi nejčastější ochranné prostředky patří tvrzená skla na mobil a fólie. Rozdíl mezi těmito materiály je, že tvrzené sklo je pevnější a odolnější, ale není příliš estetické. Za to fólie sice není tak pevná, ale zase je téměř neviditelná.

Druhy tvrzených skel

Základní, jako první je tvrzené ochranné sklo rovné. Je to první tvrzené sklo, které se začalo používat, následující skla jsou odvození od tohoto skla. Použití se najde hlavně na mobilních zařízeních bez zakulacených hran. Zajímavou variantou rovných ochranných skel jsou ultratenká tvrzená skla. Jsou vyrobeny díky nové generaci mikrokrystalického skla.

Dále máme 3D/5D skla. Název je odvozen díky jeho schopnosti pokrýt nejen displej telefonu, ale i jeho rámeček. Nevýhodou 3D/5D skel je fakt, že na dotykové ploše nedrží tak pevně jako rovná skla, ale oproti nim jsou velmi estetická.

Jako poslední typ je UV celoplošná skla. Zaujme především, že nejde vidět, nemění objem telefonu a ani ho nerozšiřuje. Jedná se o tekutinu, která se v malé vrstvě aplikuje na displej a “vytvrdí” přiloženým miniaturním UV světýlkem.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit