Firmy, služby, e-shopy

Prodej firmy v kostce aneb jak to vlastně funguje druhá část

V tomto článku si můžete přečíst další informace o tom, jak probíhá prodej společností. Pokud ještě nemáte vybraného specialistu, který nabízí službu společnosti na prodej, nevadí. Přečtěte si ale první část tohoto článku, kterou najdete zde. A teď už pojďme pokračovat.

person sitting on chair holding iPad

 

Projevení zájmu

Pokud některý z potenciálních zájemců projeví opravdový zájem, pak předloží nezávazné prohlášení zájmu, kde uvede cenu kterou je ochoten zaplatit a další podmínky. Pak následuje předání všech důležitých dokumentů a informací o firmě.

Závažné nabídky

Potenciální kupující si podrobně prostuduje poskytnuté informace a provede analýzy. Poté předloží své nabídky, ze kterých si majitel společně se sprostředkovatelem vybere tu nejlepší. Nejlepší nabídka samozřejmě nemusí znamenat nejvyšší cenu, ale také další podmínky či informace.

Vypracování smlouvy

Poté co je vybrán finální kupující, je vypracována smlouva. Kupující může dohodnutou cenu uhradit buďto najednou nebo ji také může zaplatit po částech. Záleží na dohodě a dalších podmínkách. Je také dobré, aby původní management zůstal ještě nějakou dobu ve firmě a předal své informace. Zároveň také dochází k tomu, že se původní majitel zaváže k tomu, že nebude určitou dobu podnikat ve stejném odvětví a nestane se tudíž konkurencí.

Podepsání smlouvy

Úplně posledním krokem je podepsání smlouvy, předání firmy a k zaplacení dohodnuté částky. Pak ještě může proběhnout oslava úspěšného prodeje. Ale tento krok už závisí čistě na vás.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit